Antalya Diyarbakır uçak bileti sorgulama sayfamıza hoşgeldiniz. Uçak bileti fiyatlarını yukarıdaki menüden inceleyip en ucuzunu tatiliks.com/ dan alabilirsiniz. Yazın dayanılmaz sıcağına karşı yapılan alçak, düz damlı evleri ile tipik yöre mimarisinin şehri olan Diyarbakır, uzun surları, farklı atmosferi, Malabadi köprüsü ile görülmesi gereken bir şehirdir. Fevkalade bir tarihi içinde saklamakta olan bu şehir, bambaşka dünyaya kapı aralamaktadır.

Yolunuz Antalya’ dan Diyarbakır’a düşüyor ise, Antalya Diyarbakır uçak bileti için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Bizler sizler için en uygun fiyatlı uçak biletini, en hızlı şekilde temin edeceğiz. En büyük referansımız sizden önceki müşterilerimizin memnuniyetidir.

Diyarbakır’da gezilecek yerler:

  • Diyarbakır Müzesi,
  • Çayönü- Ergani,
  • Diyarbakır Ulu Camii,
  • Üçtepe- Bismil,
  • Hassuni mağarası,
  • Meryem Ana kilisesi,
  • Deliler Hanı,
  • Hilal mağarası başta olmalıdır.

Gezilecek onca güzel yerlerin ve tarihin arasında, her geçen dakika daha çok büyüleneceksiniz. Özellikle Meryem Ana kilisesi, Diyarbakır’ ın en önemli kiliselerinden biridir. Bu mabette özellikle büyük, ceviz, oyma kapılar hemen dikkatinizi çekecektir. Azizelere ait tablolar, büyük gümüş şamdanlarla tek kelimeyle göz alıcı bir mabede gireceksiniz. Diyarbakır’ın tarihine ışık tutan Diyarbakır müzesi de sizin için son derece önemli bir durak olacaktır. Hüsrev Paşa tarafından 1527 de yaptırılan Deliler Hanı, bugün tarih kokan çatısı altında, modern bir otel olarak hizmet verse de, tuyristler tarafından en çok görülmek istenen mekanların başında gelmektedir.

Türkiye’nin en eski camiilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Camii de gezen kişilerde fevkalade hayranlık uyandırmaktadır. Çin seddinden sonra en uzun surlara sahip olmak ile övünen Diyarbakır’ ın tarihi de son derece önemli ve değerlidir. Etrafı Toroslarla çevrili bu heybetli şehir, enfes tatları, damaklarınızı şenlendirmek için, farklı bir tarihin yattığı surlar, müzeler bir çok şeyi anlatmak için sizleri bekliyor. Doğunun en gelişmiş kenti olarak ta bilinen

Diyarbakır, gezginlerin vazgeçilmez duraklarından biridir. Bu harikulade şehirde tarihi kadar sizi etkileyecek bir diğer yanı da mutfağı olacaktır hiç şüphesiz. Diyarbakır’ ın ünlü mutfağına ait tatları, yerinde tatmak, Diyarbakır surlarında gezmek, Malabadi Köprüsü’nü görmek, ünlü meyan kökünü içmek için Diyarbakır’a gitmeli, o yöresel havayı, o farklı dünyayı yaşamalısınız.

SIMILAR ARTICLES

0 3413

0 2587

0 2913

NO COMMENTS

Leave a Reply