Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu olarak faaliyete başlayan Borajet’in yeni uçağı Embraer’i görüntüledi.

ATR 72 tipi uçaklarla operasyonlarına başlayan ancak bu yılın başında filosunu Brezilyalı Embraer’in E-190 tipi uçaklarıyla yenileme kararı alan şirketin uçağını AirportHaber görüntüledi.

Dünyanın en prestijli havayolu şirketlerinin filosunda bulundurduğu Embraer  E190 Jetler,  Full glass cockpit ( tamamen dijital kokpit donanımı), Fly by wire ( elektronik uçuş kontrol sistemi), CMC (Merkezi bakım yönetim sistemi) ve Acars (Uçak iletişim adresleme ve raporlama sistemi) gibi yeni jenerasyon teknolojik donanımları ile ön plana çıkıyor.

Airshow’a da yeni uçağıyla katılan Borajet’in E-190 tipi uçağını Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Lütfi Elvan da inceledi.

Borajet Havayolları’nın Filosuna Kattığı E190 Jet Uçakları Türkiye’de

Ulusal ve Uluslararası gerçekleştirdiği bölgesel uçuşlarla 2014 yılına büyüme hedefi ile giren Borajet Havayolları, Dünyanın en prestijli havayolu şirketlerinin filosunda bulundurduğu Embraer E190 jet uçaklarını filosuna kattı.

Türk Sivil Havacılığına Yeni Soluk

Borajet Havayolları’nın ilk E190 jet uçağı 29 Haziran 2014 Pazar günü Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı. Havalimanında yoğun ilgi gören Borajet Havayolları E190 jetinin, uçak tipi ile Türk Sivil Havacılığına bölgesel havacılıkta yeni bir soluk katması bekleniyor.

Borajet, 2014 yılı Eylül ayına kadar tüm filosu E190 Jet uçakları ile yenilenerek, yolcularına sağladığı hizmet ve servis kalitesini artırarak devam ettirecektir.

SIMILAR ARTICLES

0 3189

0 2893

0 2912

NO COMMENTS

Leave a Reply