ekonomisine milyarlarca dolarlık hareketlilik getiren dünyanın en büyük spor organizasyonu Super Bowl’un 50’ncisi Şubat ayının ilk haftasında Santa Clara’daki Levi’s Stadyumu’nda düzenlenecek.

4 saat sürecek maç boyunca ABD’de hayat adeta duracak ancak organizasyon ABD ekonomisine milyarlarca dolarlık hareket getirecek. Bir önceki yıl perakende sektörüne 14.3 milyar dolarlık katkı sağlayan ve dünyada 800 milyondan fazla insanın takip ettiği final maçı organizasyonu 50’nci yılında çok daha gösterişli olacak. Jeftine Avio Karte

İlk olarak ünlü Hollywood yıldızı Kevin Costner ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla adını duyuran THY, sonrasında dünyaca ünlü ABD’li Basketbolcu Kobe Bryant, Barcelonalı futbolcu Messi, Barcelona, Manchester United gibi ünlü isim ve kulüplere sponsor olarak büyük sükse yapmıştı. Şimdi ise dünyanın gözünü çevirdiği Super Bowl finalinde sahne alacak.

100 bine yakın ABD’linin canlı olarak izleyeceği final maçının canlı yayını sırasında ekranlarda THY reklamı dönecek. Televizyondan canlı yayınlanan maç için dünyanın dev şirketleri sıraya girerken 30 saniyelik reklam bedeli adeta dudak uçuklattı. Bir önceki yıl NBC televizyonunda yayınlanan maç yayını sırasında 30 saniyelik reklam bedeli olarak tam 4.5 milyon dolar ödendiği öğrenildi.

Rakamların astronomik olmasına rağmen reklam spotları haftalar öncesinden tükeniyor. THY de, dünyanın en büyük spor organizasyonu sırasında reklam spotu girebilmek için aylar öncesinden çalışmalara başladı. THY’nin reklam spotu için görüşmeleri sürdürdüğü kaydedilirken eğer THY reklamları yayınlanırsa ABD’li havayolları dışında ilk kez bir havayolu bu organizasyona reklam girmiş olacak.

BİR BOMBA DAHA

Bu arada THY, tüm dünyanın merakla beklediği Batman ve Süperman serisi filmlerinin oyuncuları ile de sponsorluk için temasa geçti. Bu filmlerin başrol oyuncularının 2016 yılında yayınlanacak THY’nin yeni reklam filminde boy göstereceği öğrenildi

SIMILAR ARTICLES

0 2836

0 2865

NO COMMENTS

Leave a Reply