Türkiye’de 2013 yılında, istatistiklere göre 600.818 İç Hatlarda , 492.294 Dış Hatlarda uçuş gerçekleşmiştir. 1 milyonu aşan bu uçuş sayısı sektörün ne kadar büyüdüğünün önemli bir göstergesi. Rakamların bu seviyelere çıkması ve serbest piyasadaki rekabet koşulları en çok uçak bileti satın alarak seyahat edenlere yarıyor.

Bir grup kullanıcı devamlı aynı havayolu firmasından uçak bileti alıyor,oysaki sitemizden faydalanarak uçak bileti harcamalarınızda yıllık %40-50’lere varan indirimlerle uçak bileti satın almanız mümkün. Bu yazımızda sizlere ucuz uçak bileti bulmak için en çok dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vereceğim;

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

1-Erken Rezervasyon

Havayolu firmaları uçak seyahat rotalarını belirledikten sonra satışa sundukları uçak biletlerinde erken rezervasyon imkanı sunarlar.Bu şekilde otomatik bir reklam kampanyası ve tüketicide ucuz uçak bileti satıldığı algısı yaratmak isterler.Eğer sitemizi iyi takip ederseniz tüm erken rezervasyon kampanyalarından haberdar olursunuz.

2-Bilet Fiyatı Karşılaştırması yapmak

Düşünün ki bir kişi kendine pantolon alacak ve hep aynı mağazaya giriyor diğer mağazalara hiç bakmıyor yada bakamıyor.Bu durum size ne kadar mantıklı geldi? Aynı şey uçak bileti satın alırkende geçerlidir.Sitemizde size tüm biletleri tüm kampanyaları uçak biletlerini pazar halinde sunuyoruz böylece size en uygun en ucuz uçak biletini almanız garantilenmiş hale geliyor.

3-Kampanya ve promosyonlardan haberdar olmak

Tüm havayolu firmalarını tek tek gezip sitelerinden tek tek araştırma yapmak ve kampanyaları takip etmek uzun zaman alıyor. Bizler sizin için tüm kampanyaları an be an takip ederek sitemizde bilginize ve hizmetinize sunuyoruz.Sitemizi iyi takip ederek en ucuz uçak bileti kampanyaları ve uçak bileti promosyonlarından haberdar olabilirsiniz.

4-Tarihlerde esneklik

Arama motorumuzdan yapacağınız uçak bileti aramalarında sonraki günleride değerlendirmeniz size en ucuz uçak biletini bulmak konusunda büyük avantaj sağlayacaktır.

5-Yurtdışı için Charter uçuşları Özellikle

Avrupada uzun süreli resmi tatillerin başlamasından önce, o ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının çoğu bu tatillerini Türkiye’de geçirmek ister. O ülkelerden gelen ve çoğunlukla Türk vatandaşlarını taşıyan uçaklar, dönüşte o ülkeye gidecek yeterli sayıda yolcu bulamazlar. Bu sebeple bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak çok kolaylaşmaktadır.

6-Uçak biletlerini gidiş-dönüş olarak almak

Eğer dönüş tarihinizde belli ise uçak biletinizi gidiş-dönüş almak size oldukça avantajlı fiyata uçak bileti alma imkanı sağlayacaktır. Mil,Uçuş Puanı biriktiren kredi kartları kullanmak Mil,Uçuş Puanı biriktiren kredi kartları kullanmak size yapacağınız uçuşlar sonrası bedava uçuşlar,indirimler sağlar ayrıca özel hizmetlerden yararlanma imkanıda sunar. Direkt uçuş yapan uçak bileti satın almak Aktarmalı uçuşlara nazaran direkt uçuşlardan uçak bileti almak hem zaman hemde uçak bileti fiyatları açısından size avantaj sağlar.

Bundan daha 10-15 sene öncesine kadar her yere uçakla gidebileceğimiz söylense inanmazdık. Uçak sektörü inanılmaz bir yükselme trendine girdi ve uçak yolculukları kaçınılmaz oldu. Kaçınılmaz derken zaman her şeyden önemli. 8 saatte gidebileceğiniz bir yere 1 saatte ulaşabiliyorsunuz. Öyleyse neden 8 saatinizi yolda geçiresiniz ki? Ucuz uçak biletleri sayesinde artık her yere hem de otobüs fiyatına gitmek mümkün hale geldi.

Ülkemizde uçak sektörü özellikle son yıllarda geliştikçe gelişti. Uçak bileti almak oldukça kolay hale geldi. Her sektörden ve her kesimden insan artık uçağa binebiliyor. Artan özel uçak şirketleri sayesinde rekabet arttı ve uçak biletleri fiyatları da bundan nasibini aldı. Her uçak şirketinde de bu fiyatları yakalanamanız da mümkün hale geldi. Bu rekabetin içinde fiyat olmazsa olmaz etkenlerden.
Bunun yanında nerdeyse her ilimizde bulunan havaalanları da sektör açısından çok önemli. Çeşitli ödülleri hak eden havalimanlarımız bile bulunmakta. Tabi ki bu hem uçak sektörü hem de ülkemiz açısından oldukça gurur verici. Burada Atatürk’ ün “İstikbal göklerdedir” sözünü hatırlamamak olmaz. Büyük önder geleceği görmüştü diyebiliriz. Global dünyada mesafelerin kısalması, zamanın artık saniyelerle ifade edilmesi uçak bileti almayı zorunlu hale getirdi. İnsanoğlu konforu çok kolay kabul edip hayatına sokar. Uçak bileti almak da buna dahil. Uçağın konforunu otobüste yakalamanız imkansızdır. Havada süzülerek bir kuş gibi gittiğinizi hissetmek de cabası. Uçaklar imal edilirken bazı konfor ölçütleri mutlaka uygulanır. Her şeyin belli bir standardı vardır. Oturduğumuz deri koltukların bile çok yüksek standartlara sahip olduğunu bilmelisiniz.

İnsanlar genelde yeni şeyleri kabul etmekte zorlanırken uçak bileti almayı çok kolay bir şekilde benimsemiştir. Üstelik internet üzerinden satın almayı da benimsemiştir diyebiliriz. İnternet üzerinden uçak bileti almak artık en kolay yöntemdir. Üstelik de çok güvenlidir.

Biletkeser’ den aldığınız her bilet için e-mail atarak bir referans numarası vermekteyiz, bunun yanında telefonunuza da sms olarak bu referans numarası gelecektir. Bu numarayı havalimanın da göstermeniz yeterlidir. Uçağınıza gönül rahatlığı ile binip istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Sitemizin çağrı merkezini istediğiniz zaman arayabilir, dilediğiniz şekilde yardım alabilirsiniz. Canlı chat imkanı da sunduğumuz sitemizde ekibimizden uzman bir arkadaşımızla konuşma imkanı da bulabilirsiniz. Ucuz uçak biletleri hakkında her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

Yurt dışı biletlerinizi alırken öncelikle rezervasyon yaparak, size bildirilen rezervasyonun bittiği süreye kadar biletleme bölümünden uçak biletinizi almalısınız. Uçak biletinizi alırken rahatlıkla kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Uçak bileti ücretini istediğiniz aya böldürerek taksitli şekilde de ödeyebilirsiniz.
İstediğiniz gün ve saati, nereden nereye gideceğinizi işaretleyin, o günün dökümü önünüze serilecektir.

Bundan sonra istediğiniz uçak firmasını seçmeniz yeterli. Hangi uçuş sizin için uygunsa, bu uçuşun tüm bilgilerini görebilirsiniz. Unutmayın ki, sizin için önemli olanlardan biri de bagaj ağırlığı. Bu ağırlık firmadan firmaya değişebilmekte. Bunu önceden bilmeniz sizin için yararlı olacaktır.
Tüm bu verdiğimiz bilgiler dışında sormak istediğiniz her konuda bize ulaşın. Uçak biletinizi kolay bir şekilde alın ve istediğiniz yere konforlu şekilde yolculuk edin. Zamanın getirdiği tüm yeniliklerden yararlanmanız dileğiyle iyi uçuşlar ve yolculuklar dileriz.

NO COMMENTS

Leave a Reply